Grudzień został w Braniewie zainaugurowany bardzo kulturalnie i bardzo emocjonująco. 2 grudnia w Braniewskim Centrum Kultury odbyła się wystawa malarska Andrzeja Zielińskiego, zebrani mieli okazję wypić kieliszek wina i posłuchać recitalu piosenki francuskiej, a zwieńczeniem tego niezwykle miłego wieczoru było spotkanie autorskie z elbląską poetką Bogumiłą Salmonowicz, które miałam zaszczyt poprowadzić.

Bogumiła Salmonowicz przyznaje, że pisze od dawna, ale dopiero kilka lat temu zdecydowała się opublikować swoje wiersze. Poetka aktywnie uczestniczy w elbląskim życiu artystycznym, jest członkinią Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego i Stowarzyszenia Alternatywni, autorką dwóch tomików poetyckich, „BoSa” i „Abrazje”.

Poetka opowiadała nie tylko o swoich twórczych inspiracjach, miłości do literatury i sztuki, ale także pozaartystycznej działalności. Chętnie dzieliła się doświadczeniem z aktywności w Elbląskim Klubie Literackim (który lada dzień będzie świętował szczęśliwe siódme urodziny) i comiesięcznych warsztatów pisarskich, w których uczestniczą rozmiłowani w słowie pisanym elblążanie. Na zakończenie poetka chętnie podpisywała egzemplarze swoich książek i rozmawiała z publicznością.

bog-2

Spotkanie z Bogumiłą Salmonowicz to pierwszy wieczorek poetycki zorganizowany w ramach działalności powstałego niedawno przy Braniewskim Centrum Kultury Braniewskiego Klubu Literackiego. Od września tego roku, pod hasłem „Trzymamy się za słowo”, co kilka tygodni odbywają się warsztaty, które mam przyjemność prowadzić. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że udało nam się nawiązać znajomość i zalążek współpracy z bardziej doświadczonymi autorami z Elbląga. Liczymy, że zaowocuje to kolejnymi inspirującymi spotkaniami. 

img_8324

Bogumiła Salmonowicz