Wczoraj w olsztyńskiej Planecie 11 odbyło się spotkanie autorskie z – pochodzącym ze stolicy Warmii i Mazur – młodym pisarzem. Rozmowę z Piotrem Senderem prowadziła Urszula Witkowska. Spotkanie szybko przerodziło się w swobodny dialog pomiędzy autorem i czytelnikami.

Dyskutowaliśmy nie tylko o najnowszej powieści Piotra Rozmowa z Botem. Autor opowiadał skąd czerpie pomysły i inspiracje, z których konstruuje powieściowe epizody i postaci. Mieliśmy też okazję dowiedzieć się co nieco o kulisach redagowania i publikowania książek.

Najwięcej emocji wśród czytelników wzbudził niepewny los kontynuacji powieści Po drugiej stronie cienia. Autor rozpoczął pracę nad drugą częścią książki, ale z powodu perturbacji z wydawcą projekt na razie stanął w miejscu. Wszyscy z niecierpliwością wyczekują dalszego ciągu tej fascynującej urban fantasy. Może spotkanie z żądnymi kontynuacji olsztyńskimi czytelnikami zmotywuje autora do działania…

cien

Na pożegnanie Piotr odczytał komiczny i przerażający zarazem fragment najnowszej powieści.

?????????????

Z siostrą nie mogłyśmy sobie odmówić kupienia pozostałych książek Piotra z wydawnictwa Replika.

fot

Autografy na pamiątkę spotkania oczywiście też są.

?????????????

Zachęcam was byście sięgnęli po książki Piotra Sendera. To świetnie napisana współczesna proza, która pobudza do refleksji. Zajrzyjcie też na oficjalną  stronę autora.

Cieszę się, że miałam okazję osobiście poznać Piotra, a także spotkać znaną dotąd jedynie wirtualnie Urszulę, która prowadzi blog Pełen zlew.

Pozdrawiam wszystkich obecnych wczoraj w Planecie 11. Do zobaczenia, usłyszenia i przeczytania!