CZEPIAM SIĘ KSIĄŻEK

"Książki często występują w moich snach erotycznych"

Kategoria: Wyzwania

Liebster Blog Award 2016 – dziesięć faktów o mnie

Kilka dni temu zostałam nominowana do zabawy/wyzwania/tagu pod hasłem Liebster Blog Award. Za sprawą Eweliny z bloga Cocteau & Co. macie okazję poznać mnie trochę lepiej, dowiedzieć się o moich pozaksiążkowych pasjach, a także wadach, zaletach i dziwactwach ;) Zastanawiając się nad dziesięcioma faktami, które mnie w jakiś sposób wyróżniają i składają się na to kim i jaka jestem, ja sama trochę lepiej siebie poznałam. Pisząc ten tekst, uświadomiłam sobie kilka rzeczy, nad którymi na co dzień za dużo się nie zastanawiam, nie analizuję… To ciekawe doświadczenie. Mam nadzieję, że moje wynurzenia was nie zanudzą. Kolejność faktów przypadkowa. Zapraszam do mojego świata :)

Continue reading

Share Week 2016 – Autorzy polecają autorów

Ruszyła piąta edycja akcji Share Week, projektu w którym blogerzy polecają swoim czytelnikom inne – niż własny – blogi.

Każdy bloger pisze, ale głównie czyta. Dużo, dużo czyta. Nie tylko książek, ale też artykułów internetowych, w tym z blogów koleżanek i kolegów po fachu. Zgodnie z zasadami Share Week prezentuję dziś trzy blogi, na które ostatnio zaglądam najczęściej i do których odwiedzenia, chciałabym zachęcić także was. Książki, filmy, sztuki piękne, czyli moje trzy największe pasje na trzech świetnych blogach. Klikajcie!

Continue reading

52 Książki #2015 – Podsumowanie roku

Podsumowanie minionego roku z lekkim poślizgiem, ale miałam ważne powody. Sporo się wydarzyło pod koniec tego roku, a zwieńczył go mój ślub w Sylwestra.

Nowy rok zaczynam z nowym nazwiskiem, ale jedno na pewno się nie zmieni – moja miłość do książek.

Wyzwanie przeczytania jednej książki tygodniowo w 2015 roku zaliczone. W minionym roku udało mi się przeczytać dokładnie pięćdziesiąt siedem książek – w tym pięćdziesiąt cztery nowe i trzy już kiedyś czytane.

W 2016 roku chciałabym utrzymać ten poziom. Ponieważ w sieci krążą wyzwania czytelnicze, których ideą jest, by przeczytać zgromadzone dotąd zapasy książek – zamiast dokupować wciąż nowe i okładać na półki na wieczne zapomnienie – i ja postanowiłam poświęcić trochę więcej uwagi tomom, które już posiadam. Oczywiście nie wyrzeknę się książkowych zakupów – to nałóg, z którym nie zamierzam walczyć – ale już zaczęłam wpisywać na listę lektur roku 2016 nieprzeczytane dotąd pozycje, które zalegają na moim biurku i na regałach.

Continue reading

52 Książki #2014 – Podsumowanie roku

W 2014 roku byłam wyjątkowo zaczytanym człowiekiem. Nieustannie siedziałam z nosem w książkach, aż w końcu postanowiłam założyć bloga i dzielić się z internautami moimi wrażeniami z lektury.

Zadanie przeczytania 52 książek w 52 tygodnie wykonałam z nawiązką. Oprócz dziesiątek powieści – spośród których kilka miało po dwa tomy – przeczytałam kilka dramatów, książek biograficznych, non-fiction, trzy komiksy (nie są to typowe książki, ale mają po kilkadziesiąt stron, twarde okładki oraz książkową cenę, więc chyba zasługują na miano lektur), niezliczoną ilość opowiadań zawartych w przeróżnych zbiorach, antologiach i czasopismach literackich. Biorąc to wszystko pod uwagę w 2014 roku przeczytałam około siedemdziesiąt książek. Pewnie nigdy nie uda mi się pobić tego wyniku. Najważniejsze jednak, że wyzwanie „52 książki” zakończyło się powodzeniem.

Continue reading